Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese

Školní výlet Penzion Horus Volary

Vhodné pro II. stupeň základních školVhodné pro střední školyDostupné celoročněStravovací zařízení

Penzion Horus, Volary, ubytování Penzion Horus se nachází v klidné památkové zóně města Volary v nadmořské výšce 760 m.n.m., v krásné šumavské krajině nedaleko Lipenské přehrady a Boubínského pralesa.

Nabízené aktivity, popis nabídky:

Možnost využití blízkých lyžařských sjezdovek, běžkařských a cyklistických tras, pěší turistiky, sjíždění Vltavy, návštěva městského krytého bazénu a sauny, nedaleké tělocvičny. Přímo v penzionu lze využít variabilní společenskou místnost.

Proč si vybrat na školní výlet právě nás?

Nabízíme k dispozici velmi variabilní, klimatizovanou místnost vhodnou zejména pro školení či výuku. Prostor školící místnosti má kapacitu až 40 míst a splňuje všechny potřeby, které zákazník zpravidla požaduje. Místnost je vybavena projektorem, meotarem, televizí, videem, DVD přehrávačem, mikrofonovým ozvučením. Stačí jen přijet, o ostatní se postaráme!

Doplňující podmínky a omezení:

Minimální kapacita 15 osob. Maximální kapacita 40 osob.

Dostupnost místa:

Na místo se lze dostat všemi prostředky.

Možnosti parkování:

Parkování pro autobus je možné cca 50 m od penzionu.

Ceník:

- možnost poskytnutí skupinové slevy v závislosti na počet ubytovaných - cena na osobu včetně stravy 400,-Kč/den (běžná cena), cena po slevě 300,-Kč/den na osobu včetně stravy

Penzion Horus poskytuje skupinové slevy.

Zajímavosti v okolí:

Boubín Boubínský prales je unikátní rezervace v samém srdci Šumavy. Některé stromy tu jsou staré až 400 let, ale samotný prales je starší než lidský rod. Dříve byl prales vlastně všude, ale člověk lesy kácel a znovu osazoval a z původních evropských pralesů, které nebyly dotčeny lidskou činností, zbyly jen ostrůvky. Dnes jsou chráněny nejpřísnějšími zákony. Z Volar až na vrchol Boubína je to 14 km, a kolem Boubínského pralesa vede naučná stezka, jejíž výchozím bodem je železniční zastávka Zátoň. Návštěvu pralesa doporučujeme !!! Hrad Hus Jedná se vlastně o pozůstatky gotického hradu. Postaven r. 1341 na ochranu okolních vsí proti nebezpečí z Bavor. V 15. st. se zde usídlil loupežník Habart Maršík z Hrádku a přepadal odtud kupce na tzv. Zlaté stezce. V r. 1441 byl hrad obležen, poté zapálen a rozbořen. Zřícenina hradu Hus je od městečka vzdálená 8 km. Schwarzenberský kanál Před více než dvěma sty lety protnula tehdejší pralesy jižní části Šumavy modrá stužka plavebního kanálu, tehdy nesoucího název - krumlovsko-vídeňský, který dnes známe jako Schwarzenberský plavební kanál. Plavební kanál se nachází 25 km od Volar. Je 51 km dlouhý a táhne se po úbočích horské skupiny Třístoličníku, Plechého a Smrčiny. Lipenská přehrada Pro příjemnou procházku kolem Lipenské přehrady do obce Horní planá je potřeba zdolat vzdálenost 22 km.

Možnosti stravování v okolí:

Možnost přímo v penzionu či ve dvou přilehlých restauracích (cca 30 m od penzionu).

Penzion Horus, Volary, ubytování Penzion Horus, Volary, ubytování Penzion Horus, Volary, ubytování Penzion Horus, Volary, ubytování

Kontaktní informace:

Provozovatel: Pavel Korčok
Kontaktní osoba: Pavel Korčok
Adresa: Pod Kostelem 130, Volary, 384 51
Telefon: +420
Mobil: +420 775 150 183
email: recepce@penzionhorus.cz
Web: http://www.penzionhorus.cz

Poloha a souřadnice:

Region: Prachaticko

GPS: 48.9115411N, 13.8911319E (48.91154099,13.89113235)

Zobrazení místa v přehledové mapě

Zobrazení místa v mapě

Vyhledat text
 

Vyhledávání dle parametrů

Vhodné pro:

Vyberte kategorii:

Vyberte oblast:


Dostupnost v období:


 
  • Úvod
  • Oblasti
  • Didaktické listy
  • Katalog školních výletů
  • Ubytování a stravování
  • Vložit tip na školní výlet
  • Informace o projektu
  • Partnerský web
  • Kontakt
  • Logo EU ziel3
    Logo Jihočeského kraje
    Tento web vznikl v rámci projektu „Školní výlety do jižních Čech, Šumavy a Dolního Bavorska“ a byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF), státním rozpočtem ČR a Jihočeským krajem.
    Investice do Vaší budoucnosti!

    Partneři projektu:

    Logo RRA Šumava
    Logo Euroregio
    Logo Jihočeské centrály cestovního ruchu

     
    © 2011 - RS Šumava a RRA Šumava - všechna práva vyhrazena.