Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese

Školní výlet Horská chata na Losenici Popelná

Vhodné pro I. stupeň základních školVhodné pro II. stupeň základních školVhodné pro střední školyDostupné celoročněStravovací zařízení

Horská chata Na Losenici, Popelná, ubytování Celoroční ubytování ve dvou-, tří- i čtyřlůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, je zde 32 lůžek (s přistýlkami celkem 46 lůžek.)

Nabízené aktivity, popis nabídky:

Dále Vám nabízíme celodenní stravování, restauraci, bar s krbem, saunu, ruské kuželky, stolní tenis, stolní fotbal, půjčovnu horských kol. Přímo u objektu je parkoviště, hřiště, přírodní bazén na koupání. Chata vlastní svůj lyžařský vlek (pouze pro ubytované hosty).

Proč si vybrat na školní výlet právě nás?

Chata leží v klidném a čistém prostředí kraje Karla Klostermanna, na okraji Národního Parku Šumava (jihozápadní část Šumavy), který patří k nejkrásnějším místům střední Evropy. Osada Popelná se nachází pod nejvýše položeným keltským hradištěm u nás. Obří hrad je jedním z nejpozoruhodnějších českých hradišť, jinak též zvaný Riesenschloss. Na svazích Obřího hradu (980 m.n.m.) a v údolí Losenice se nacházejí kamenná moře, která vznikla činností ledovce.

Dostupnost místa:

Doporučujeme vlastní dopravu a v zimních měsících zimní výbavu (sněhové řetězy). Vzdálenost z Nicova na Popelnou je cca 3 km. Obec Nicov se nachází na trase Kašperské Hory - Vimperk. Nejbližší autobusová zastávka v obci Nicov, vlakové nádraží ve Vimperku. Pro hosty bez dopravy, možnost odvozu zavazadel i osob, po předchozí domluvě.

Možnosti parkování:

Přímo u objektu

Ceník:

Ubytování s plnou penzí + svačinky: 380 Kč - na 10 dětí doprovod zdarma

Horská chata na Losenici poskytuje skupinové slevy.

Zajímavosti v okolí:

Annín - Sklárna z r. 1796 Kostel sv. Mořice z 13. stol. Kašperk - Zříceniny královského hradu postaveného Karlem IV. na ochranu zemské hranice, obchodní cesty z Bavorska a zlatých dolů Kašperské Hory - staré královské horní město s řadou památek - Informační středisko Národního parku Šumava, Muzeum Šumavy, Muzeum historických motocyklů Nicov - osada s románsko-gotickým kostelem sv. Martina, nejvýše položená románská kostelní stavba v Čechách Obří hrad - nejvýše položené keltské hradiště z 3. stol. př.n.l.(980 m) Poledník - nově zrekonstruovaná rozhledna 1315 m n. m. Prášily - Prášilské jezero ledovcového původu Rabí - Zřícenina hradu, Jan Žižka zde přišel o své oko

Horská chata Na Losenici, Popelná, ubytování Horská chata Na Losenici, Popelná, ubytování, lyžařský vlek Horská chata Na Losenici, Popelná, ubytování

Kontaktní informace:

Provozovatel: Božena Václavíková
Kontaktní osoba: Božena Václavíková
Adresa: Popelná 23, Stachy, 384 73
Telefon: +420 388 428 655
Mobil: +420 602 942 215
email: ludek.vaclavik@tiscali.cz
Web: http://chata-popelna.cz

Poloha a souřadnice:

Region: Prachaticko

GPS: 49.1000969N, 13.6015719E (49.10009766,13.60157204)

Zobrazení místa v přehledové mapě

Zobrazení místa v mapě

Vyhledat text
 

Vyhledávání dle parametrů

Vhodné pro:

Vyberte kategorii:

Vyberte oblast:


Dostupnost v období:


 
 • Úvod
 • Oblasti
 • Didaktické listy
 • Katalog školních výletů
 • Ubytování a stravování
 • Vložit tip na školní výlet
 • Informace o projektu
 • Partnerský web
 • Kontakt
 • Logo EU ziel3
  Logo Jihočeského kraje
  Tento web vznikl v rámci projektu „Školní výlety do jižních Čech, Šumavy a Dolního Bavorska“ a byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF), státním rozpočtem ČR a Jihočeským krajem.
  Investice do Vaší budoucnosti!

  Partneři projektu:

  Logo RRA Šumava
  Logo Euroregio
  Logo Jihočeské centrály cestovního ruchu

   
  © 2011 - RS Šumava a RRA Šumava - všechna práva vyhrazena.