Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese

Informace o projektu Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese

Jižní Čechy a Šumava přímo lákají k výletům do míst, kde z historie vychází a čerpá doba současná, do míst kde se jako dlaně otevírají jihočeské rybníky, tam kde běží řeky, voní louky a lesy. Že je v jihočeském kraji a na Šumavě nádherně, víme my Jihočeši i spokojení návštěvníci, kteří se k nám pravidelně vracejí.

Jihočeský kraj se svou historií, kulturou a přírodními krásami je vskutku jedinečný. Proto jsem velice rád za nový, zajímavý projekt, který nabídne především učitelům, ředitelům základních i středních škol a výchovným poradcům bohatou nabídku vhodných cílů školních výletů. Žáci i studenti se tak mohou formou příjemného výletu dozvědět o historii i současnosti nejen jihočeského regionu a Šumavy, ale také o zajímavostech regionů příhraničních – Dolního a Horního Rakouska a Dolního Bavorska.

Projekt Školní výlety do jižních Čech, na Šumavu a Dolního Bavorska realizuje Regionální sdružení Šumava a projekt Školní výlety do jižních Čech a příhraničních regionů Dolního a Horního Rakouska Jihočeská centrála cestovního ruchu, organizace zřizovaná Jihočeským krajem, oba projekty probíhají v úzké spolupráci obou realizátorů. Věřím, že nabídka školních výletů, obohacená o didaktické materiály, které formou her a úkolů zapojí žáky i studenty do výletního dění, obohatí jejich rozhled a přinese řadu poznání z navštívených míst.

Příjemné putování za poznáním přeje

Jihočeský hejtman Jiří Zimola

Proč vznikl projekt Školní výlety na Šumavě a v Bavorském lese

Na nápad zmapovat a vytipovat vhodné cíle pro školní výlety a tuto nabídku zpracovat do elektronické podoby jsme přišli přibližně před třemi lety. Vědomi si toho, že Jihočeský kraj disponuje velkým potenciálem v oblasti zajímavých turistických tipů i celkové nabídky cestovního ruchu, jsme s pomocí Jihočeské centrály cestovního ruchu a Regionálního sdružení Šumava začali v roce 2010 realizovat projekty „Školní výlety do jižních Čech a příhraničních regionů Dolního a Horního Rakouska“ a „Školní výlety do jižních Čech, na Šumavu a Dolního Bavorska“. Přípravou ucelené nabídky turistických tipů pro žáky a studenty chceme dosáhnout i prezentace našich jihočeských zajímavostí i ve vztahu k rodičům a posléze i ve vztahu k široké veřejnosti.

Nabídka školních výletů je k dispozici jak v rámci Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz, tak na informačním webu Šumavy www.skolni-vylety.isumava.cz. Žákům a studentům pak je určen jednoduchý didaktický materiál, jakýsi pracovní sešit, který prostřednictvím kvízů, testů a hádanek ověří jejich získané znalosti a poznatky. Materiál je zaměřen také na zmapování historie konkrétních památek. Je velmi užitečné vědět, že jižní Čechy mají tolik zajímavostí s neméně záživnou historií. A jsem rád, že tímto způsobem můžeme podpořit zdravý jihočeský patriotismus.

František Štangl

člen Rady Jihočeského kraje

Vyhledat text
 

Vyhledávání dle parametrů

Vhodné pro:

Vyberte kategorii:

Vyberte oblast:


Dostupnost v období:


 
  • Úvod
  • Oblasti
  • Didaktické listy
  • Katalog školních výletů
  • Ubytování a stravování
  • Vložit tip na školní výlet
  • Informace o projektu
  • Partnerský web
  • Kontakt
  • Logo EU ziel3
    Logo Jihočeského kraje
    Tento web vznikl v rámci projektu „Školní výlety do jižních Čech, Šumavy a Dolního Bavorska“ a byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF), státním rozpočtem ČR a Jihočeským krajem.
    Investice do Vaší budoucnosti!

    Partneři projektu:

    Logo RRA Šumava
    Logo Euroregio
    Logo Jihočeské centrály cestovního ruchu

     
    © 2011 - RS Šumava a RRA Šumava - všechna práva vyhrazena.